Sosyal Sorumluluk

Borusan çalışanlarının gönüllü olarak yer aldığı Okyanus Gönüllüleri ekibi, çevre temizliğinden sivil toplum kuruluşlarına desteğe kadar birçok projede yer alıyor.

 

Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu, Borusan çalışanlarının bilgi ve becerilerini toplumsal sosyal sorumluluk projelerinde gönüllülük yaklaşımıyla kullanmalarını sağlayarak eğitim, kültür-sanat, çevre ve insan hakları konularında etkili çözümler üretmek amacıyla oluşturuldu. Platform, çalışanların gönüllü olarak katılabilecekleri sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeyi, kurumsal ve bireysel bilgi ve becerilerimizi toplumsal alanlarda fayda sağlamak üzere kullanmayı, gönüllülük kavramının ve yaklaşımının anlaşılmasını ve uygulanmasını sağlamayı hedefliyor.

 

Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu etkinlikleri arasında çeşitli sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler gerçekleştirmek, kan bağışı, kitap toplama kampanyası, kıyı ve deniz temizleme çalışmaları, görme engellilere kitap okuma projesi, mentorluk, okul dostu programı gibi birçok gönüllülük projeleri yer alıyor.